na úvodní stranu přeskočit menu

Aktuality

DAN BROWN PŘILETÍ DO PRAHY

Nakladatelství Argo s velkou radostí oznamuje, že v polovině ledna bude naším hostem jeden z nejúspěšnějších spisovatelů světa - Dan Brown. Autor Šifry mistra Leonarda stráví v Praze hned několik dní na návštěvě, během níž proběhne setkání s českými fanoušky.

Poslední bestseller Dana Browna Inferno vyšel v českém překladu 18. září a od té doby se jej prodalo více než 80 tisíc výtisků. V Polsku již prodali více než 360 tisíc, Nizozemí hlásí téměř půl milionu prodaných knih, necelých 400 tisíc Itálie... Tato čísla jsou důkazem, že Brown je jedním z nejvlivnějších autorů současnosti a bude nám velkou ctí zprostředkovat vaše setkání s ním.

Spisovatel Dan Brown je autorem šesti románů Digitální pevnost, Pavučina lží, Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda, Ztracený symbol a Inferno prodal po celém světě více než 200 milionů knih (přeložených do 52 jazyků). Všechny tituly vydalo nakladatelství Argo a jejich recenzní výtisky jsou k dispozici.

POZDRAV DANA BROWNA ČESKÝM ČTENÁŘŮM NA YOUTUBE.

Richard Klíčník, Argo.cz, 06.11.2013

Vyšlo Inferno

Nová kniha Dana Browna Inferno již vyšlo. K dostání je i e-kniha.

racer, 21.09.2013

Soutěž s nakladatelstvím Argo

Nakladatelství Argo vyhlašuje soutěž o nejlepší trailer k novému románu Dana Browna Inferno.

Zadání je jednoduché. Vytvořte třicetivteřinové video, které bude nejlépe odrážet atmosféru a děj nové knihy světově proslulého spisovatele Dana Browna libovolnou technikou. Více informací o knize včetně obálky české verze, která se musí ve videu objevit, naleznete ZDE. V závěru spotu se také musí objevit věta: "Vydává nakladatelství Argo 18. září 2013." Logo Arga je ke stažení ZDE.

Spoty (či linky z Úschovny) zasílejte ve formátek avi, wmv, mov a mpeg na adresu soutez@argo.cz. Nezapomeňte uvést celé jméno, adresu a telefonní číslo.

Soutěž končí 15. září. Po tomto datu vybere odborná porota vítěze. Vyhlášení výsledků a představení traileru široké veřejnosti proběhne 18. září, kdy u nás Inferno vychází. Těšíme se na vaše nápady!1. místo – 7 000 Kč a možnost další spolupráce s Argem

2. místo – Knihy v hodnotě 2 000 Kč

3. – 5. místo – Inferno Dana Browna
Pro inspiraci můžete navštívit kanál Arga na Youtube.

racer, Argo.cz, 05.09.2013

Inferno v angličtině

Brown, Dan - InfernoV předvečer dlouho očekávaného vydání novinky Dana Browna Inferno v angličtině a dalších sedmi jazycích, představuje nakladatelství Argo obálku českého vydání, které vyjde v češtině 18.9.2013. Na scénu se vrací symbolista Robert Langdon, hlavní postava románu Šifra mistra Leonarda.
Proč si vybral Dan Brown k vydání knihy právě datum 14.5.2013?
Protože Danteho Peklo, kterým je kniha inspirována, je rozděleno do kruhů a právě datum 14.5.13 je anagramem čísla pí, tedy 3,1415… Jak je vidět o záhady nebude v nové knize nouze.
A na co dalšího se mohou čtenáři těšit? Na Archimédovu spirálu, zapojení moderní medicíny do příběhu, tajné chodby, dívku s dračím tetováním na zádech, ale hlavně množství dějových zvratů, pro které čtenáři Dana Browna milují.
Podle recenze otištěné v New York Times je Brown také daleko vážnější než kdy dříve. Tento postoj uvozuje Danteho citát z Božské komedie: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena pro ty, kteří trvají na neutralitě v době morální krize.“
Na druhou stranu Brown ale nezapomíná ani na sebeironii. V prvních kapitolách se podle recenze dokonce může zdát, že jde o parodii na předchozí Mistrova díla. Všechny fanoušky pak určitě potěší moment, když Langdon žádá svého nakladatele o soukromé letadlo. Dostane se mu okamžitého NE. Nakladatel se ale zamyslí a opraví se: „Rád bych to upřesnil. Nemáme soukromá letadla pro autory tlustospisů o historii náboženství. Ale pokud byste napsal „Padesát odstínů ikonografie", můžeme si promluvit." Recenzentka dodává, že právě takovou knihu Dan Brown napsal.
V následujícím linku naleznete reklamní spot pro americký trh:
https://www.facebook.com/photo.php?v=657036877646322&Ref=Email_KDD_InfernoTrailer5/12/2013
Recenze:
http://www.nytimes.com/2013/05/13/books/inferno-by-dan-brown.html?emc=eta1&_r=0

Ukázku z českého vydání naleznete zde.

Zdena Křikavová, Argo, 13.05.2013

2 nové příspěvky

Těšíte se na novou knihu Dana Browna Peklo?
Do vydání zbývají ještě měsíce, ale ukázku si můžete přečíst již dnes.
A k tomu vám přinášíme 10 faktů o Robertu Langdonovi.

Zdena Křikavová, Argo, 11.04.2013
< 1 2 3 >

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu