na úvodní stranu přeskočit menu

Aktuality

Soutěž s nakladatelstvím Argo

Nakladatelství Argo vyhlašuje soutěž o nejlepší trailer k novému románu Dana Browna Inferno.

Zadání je jednoduché. Vytvořte třicetivteřinové video, které bude nejlépe odrážet atmosféru a děj nové knihy světově proslulého spisovatele Dana Browna libovolnou technikou. Více informací o knize včetně obálky české verze, která se musí ve videu objevit, naleznete ZDE. V závěru spotu se také musí objevit věta: "Vydává nakladatelství Argo 18. září 2013." Logo Arga je ke stažení ZDE.

Spoty (či linky z Úschovny) zasílejte ve formátek avi, wmv, mov a mpeg na adresu soutez@argo.cz. Nezapomeňte uvést celé jméno, adresu a telefonní číslo.

Soutěž končí 15. září. Po tomto datu vybere odborná porota vítěze. Vyhlášení výsledků a představení traileru široké veřejnosti proběhne 18. září, kdy u nás Inferno vychází. Těšíme se na vaše nápady!1. místo – 7 000 Kč a možnost další spolupráce s Argem

2. místo – Knihy v hodnotě 2 000 Kč

3. – 5. místo – Inferno Dana Browna
Pro inspiraci můžete navštívit kanál Arga na Youtube.

racer, Argo.cz, 05.09.2013

Inferno v angličtině

Brown, Dan - InfernoV předvečer dlouho očekávaného vydání novinky Dana Browna Inferno v angličtině a dalších sedmi jazycích, představuje nakladatelství Argo obálku českého vydání, které vyjde v češtině 18.9.2013. Na scénu se vrací symbolista Robert Langdon, hlavní postava románu Šifra mistra Leonarda.
Proč si vybral Dan Brown k vydání knihy právě datum 14.5.2013?
Protože Danteho Peklo, kterým je kniha inspirována, je rozděleno do kruhů a právě datum 14.5.13 je anagramem čísla pí, tedy 3,1415… Jak je vidět o záhady nebude v nové knize nouze.
A na co dalšího se mohou čtenáři těšit? Na Archimédovu spirálu, zapojení moderní medicíny do příběhu, tajné chodby, dívku s dračím tetováním na zádech, ale hlavně množství dějových zvratů, pro které čtenáři Dana Browna milují.
Podle recenze otištěné v New York Times je Brown také daleko vážnější než kdy dříve. Tento postoj uvozuje Danteho citát z Božské komedie: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena pro ty, kteří trvají na neutralitě v době morální krize.“
Na druhou stranu Brown ale nezapomíná ani na sebeironii. V prvních kapitolách se podle recenze dokonce může zdát, že jde o parodii na předchozí Mistrova díla. Všechny fanoušky pak určitě potěší moment, když Langdon žádá svého nakladatele o soukromé letadlo. Dostane se mu okamžitého NE. Nakladatel se ale zamyslí a opraví se: „Rád bych to upřesnil. Nemáme soukromá letadla pro autory tlustospisů o historii náboženství. Ale pokud byste napsal „Padesát odstínů ikonografie", můžeme si promluvit." Recenzentka dodává, že právě takovou knihu Dan Brown napsal.
V následujícím linku naleznete reklamní spot pro americký trh:
https://www.facebook.com/photo.php?v=657036877646322&Ref=Email_KDD_InfernoTrailer5/12/2013
Recenze:
http://www.nytimes.com/2013/05/13/books/inferno-by-dan-brown.html?emc=eta1&_r=0

Ukázku z českého vydání naleznete zde.

Zdena Křikavová, Argo, 13.05.2013

2 nové příspěvky

Těšíte se na novou knihu Dana Browna Peklo?
Do vydání zbývají ještě měsíce, ale ukázku si můžete přečíst již dnes.
A k tomu vám přinášíme 10 faktů o Robertu Langdonovi.

Zdena Křikavová, Argo, 11.04.2013

Dan Brown dopsal nový román Peklo

Dan Brown, autor mezinárodních bestselerů Ztracený symbol a Da Vinciho Kód, právě dokončil nový román, Inferno (česky Peklo), které vyjde v USA a Kanadě 14. května. Českou verzi vydá nakladatelství Argo v překladu Michaely Markové a Davida Petrů na podzim tohoto roku. V Pekle se vrací na scénu proslulý harvardský symbologista Robert Langdon. Děj se odehrává v Itálii a v centru dění se ocitá jedno z nejtajemnějších děl světové literatury, Dantovo Peklo.

„I když jsem studoval Dantovo Peklo během studií, nebyl jsem s to až do svých nedávných výzkumů ve Florencii ocenit, jak velký je vliv Dantovy práce na moderní svět,“ prohlásil Dan Brown. „Proto mám radost, že ve své nové knize můžu vzít čtenáře na výlet hluboko do této tajemné říše plné kódů, symbolů a mnoha tajných chodeb.“

Brownův dlouholetý redaktor, Jason Kaufman, viceprezident nakladatelství Doubleday se o Infernu vyjádřil: „Když přečteme první stránku nového románu Dana Browna, uděláme krok do světa, který dokonale naplňuje fascinující historie, umění, symboly a hádanky. Právě to je Danova jedinečná schopnost. V Infernu se navíc přidává nadšené očekávání z návratu Roberta Langdona zpět do srdce Evropy, kde začne rozkrývat tajemství, které má globální důsledky... a které se váže na znepokojivé a fascinující podrobnosti Dantova mistrovského díla.“

Debut Dana Browna Da Vinciho kód vyšel 18. března 2003, strávil 144 týdnů na žebříčku bestselerů The New York Times, 54 z nich na prvním místě. Román byl přeložen do 51 jazyků. Da Vinciho kód je nejprodávanější román všech dob a dočkal se 81 miliónů výtisků po celém světě. Společně s Biblí, Harry Potterem a Jihem proti Severu patří k nejčtenějším knihám světa.

Ztracený symbol vyšel po celém světě v nákladu 30 milionů výtisků a byl přeložen do 48 jazyků.

Každý další román Dana Browna (Digitální pevnost, Anatomie lži a Andělé a démoni) se okamžitě stává mezinárodním bestselerem. Knihy autora v češtině naleznete zde.

Zdenka Křikavová, Argo, 16.01.2013

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání

Dan Brown - Ztracený symbol - obrazové vydáníIlustrovaná verze posledního románu Dana Browna u nás vyjde 15. 11. 2010. Ztracený symbol se tak přidá do řady obrazových vydání k titulům Andělé a démoni a Da Vanciho kód.

Odkaz na anglické vydání.

Oldřich Roun, Argo, 18.10.2010
< 2 3 4 >

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu