na úvodní stranu přeskočit menu

Aktuality

Vyšel Ztracený symbol

Dlouho očekávaný český překlad románu bestseleristy Dana Browna je k dostání v knihkupectvích i na internetu.
Podělte se s ostatními čtenáři o své názory na tuto knihu v naší nové diskuzi.

racer, 10.02.2010

Vyhrajte autorem podepsaný Ztracený symbol

Nakladatelství Argo a literární server Knihovnice.cz pro vás připravili soutěž o 5 Ztracených symbolů od Dana Browna s jeho vlastnoručním podpisem.
Přejít na stránku soutěže

racer, 03.02.2010

Netrpělivě čekáte na české vydání Ztraceného symbolu?

Datum vydání knihy Ztracený symbol v českém překladu je 10.2.2010.
Nakladatelství Argo pro Vás připravilo hru, kterou když úspěšně dohrajete, tak si můžete přečíst celou jednu kapitolu z chystaného překladu.
Hru najdete zde.

racer, 19.01.2010

Zaslouží si lidstvo dávná mystéria?

Dan Brown10. 2. 2010 vychází také v češtině nový román amerického bestseleristy Dana Browna Ztracený symbol. Po Andělech a démonech a Šifře mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA.

Na knihu se čekalo pět dlouhých let. Sám autor to komentoval slovy:

"Stalo se mi – a stane se to asi každému autorovi, který má velký úspěch -, že jsem po určitou dobu analyzoval každé slovo, co jsem napsal. Místo abych nechal dělat románovou postavu, co má, tak jsem si začal říkat: 'Tak moment, tohle budou číst miliony lidí...' To vás nutně dočasně paralyzuje. Pak ale celé to šílenství trochu opadlo a já si uvědomil, že si z toho nemusím dělat vrásky. Prostě jenom vyprávím příběhy, nic víc."

V září vyšel Ztracený symbol v originále a už jeho uvedení na trh bylo velkolepé. Románu Šifra mistra Leonarda (Da Vinci Code) se od r. 2003 prodalo ve světě přes 82 milionů výtisků a byl přeložen do jednapadesáti jazyků. I proto se s 5 miliony výtisků odhodlalo nakladatelství Randomhouse k největšímu nákladu ve své dlouholeté historii. Nakladatelství Argo, které knihy Dana Browna vydává v češtině, již teď plánuje na české poměry hodně vysoký stotisícový náklad.

Marcela Turečková, Argo, 11.01.2010

Dan Brown chtěl audienci u papeže

Americký autor kultovních románů Dan Brown si svými díly jako "Šifra mistra Leonarda" a "Andělé a démoni" udělal z Vatikánu těžkého protivníka. Přesto v nedávném rozhovoru pro italský deník La Repubblica odpověděl na otázku, zda se chtěl někdy setkat s papežem, že ano, ale asi by ho tím uvedl do celkem trapné situace. Ale kdyby ho papež pozval, okamžitě by nasedl do prvního letadla na Řím. Přitom taky přiznal, že by se asi v mnoha otázkách s papežem neshodl, ale co se dá dělat.

BoboKing, Knihovnice.cz, 16.12.2009
< 4 5 6 >

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu