na úvodní stranu přeskočit menu

Aktuality

Vyhrajte autorem podepsaný Ztracený symbol

Nakladatelství Argo a literární server Knihovnice.cz pro vás připravili soutěž o 5 Ztracených symbolů od Dana Browna s jeho vlastnoručním podpisem.
Přejít na stránku soutěže

racer, 03.02.2010

Netrpělivě čekáte na české vydání Ztraceného symbolu?

Datum vydání knihy Ztracený symbol v českém překladu je 10.2.2010.
Nakladatelství Argo pro Vás připravilo hru, kterou když úspěšně dohrajete, tak si můžete přečíst celou jednu kapitolu z chystaného překladu.
Hru najdete zde.

racer, 19.01.2010

Zaslouží si lidstvo dávná mystéria?

Dan Brown10. 2. 2010 vychází také v češtině nový román amerického bestseleristy Dana Browna Ztracený symbol. Po Andělech a démonech a Šifře mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA.

Na knihu se čekalo pět dlouhých let. Sám autor to komentoval slovy:

"Stalo se mi – a stane se to asi každému autorovi, který má velký úspěch -, že jsem po určitou dobu analyzoval každé slovo, co jsem napsal. Místo abych nechal dělat románovou postavu, co má, tak jsem si začal říkat: 'Tak moment, tohle budou číst miliony lidí...' To vás nutně dočasně paralyzuje. Pak ale celé to šílenství trochu opadlo a já si uvědomil, že si z toho nemusím dělat vrásky. Prostě jenom vyprávím příběhy, nic víc."

V září vyšel Ztracený symbol v originále a už jeho uvedení na trh bylo velkolepé. Románu Šifra mistra Leonarda (Da Vinci Code) se od r. 2003 prodalo ve světě přes 82 milionů výtisků a byl přeložen do jednapadesáti jazyků. I proto se s 5 miliony výtisků odhodlalo nakladatelství Randomhouse k největšímu nákladu ve své dlouholeté historii. Nakladatelství Argo, které knihy Dana Browna vydává v češtině, již teď plánuje na české poměry hodně vysoký stotisícový náklad.

Marcela Turečková, Argo, 11.01.2010

Dan Brown chtěl audienci u papeže

Americký autor kultovních románů Dan Brown si svými díly jako "Šifra mistra Leonarda" a "Andělé a démoni" udělal z Vatikánu těžkého protivníka. Přesto v nedávném rozhovoru pro italský deník La Repubblica odpověděl na otázku, zda se chtěl někdy setkat s papežem, že ano, ale asi by ho tím uvedl do celkem trapné situace. Ale kdyby ho papež pozval, okamžitě by nasedl do prvního letadla na Řím. Přitom taky přiznal, že by se asi v mnoha otázkách s papežem neshodl, ale co se dá dělat.

BoboKing, Knihovnice.cz, 16.12.2009

Nemůžete se dočkat nového románu Dana Browna?

Kupon na knihu Ztracený symbol
Ztracený symbol sice vychází až 10.2.2010, vy si jej ale můžete koupit a třeba ho i darovat pod stromeček v podobě dárkového kuponu již nyní!!!

Nejjednodušším způsobem, jak můžete dárkový kupon od 7.12.2009 získat, je nákup v internetovém knihkupectví www.kosmas.cz.
Doporučená prodejní cena knihy bude 398 Kč, pokud si ji objednáte na www.kosmas.cz do 24.12.2009, získáte slevu 60 Kč.
Stačí uvést adresu obdarovaného a bezprostředně po vydání knihy mu Ztracený symbol přijde poštou.
Dárkové kupony bude také možné zakoupit přímo ve vybraných knihkupectvích. Obdarovaný si pak kdykoli po vydání bude moci knihu vyzvednout v knihkupectví, ve kterém byl kupon zakoupen. Seznam knihkupectví, která se k akci přidala, najdete na www.argo.cz.

Zuzana Micková, Argo, 04.12.2009
< 4 5 6 >

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu