na úvodní stranu přeskočit menu

Aktuality

Ztracený symbol - nová anotace

„Odjakživa mne fascinuje skrytá síla, věci za závojem, stínové vlády. Myšlenka, že všechno se děje z nějakého nám neznámého důvodu..“
Dan Brown

Dan Brown: Ztracený symbol
Přeložila Michala Marková a David Petrů
Po Andělech a démonech a Da Vinciho kódu je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, a to přímo v jeho hlavním městě Washingtonu D.C.
K řešení záhady je vyzván hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na nástropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako pohanský bůh. A není samozřejmě náhodou, že bývalý americký prezident George Washington se zednářským kladívkem a zednářskou lžící položil roku 1793 základní kámen Kapitolu. Ve Washingtonu se odehrává honba za legendárním zednářským pokladem.
Podle teorie noetiky, která říká, že když mnoho lidí myslí na tu samou věc, tak sama tato myšlenka může přivodit fyzický efekt, neboli že duch může ovlivňovat hmotu, může mít hromadné a početné čtení Brownova románu neodhadnutelné důsledky...

Zuzana Micková, Argo, 04.12.2009

Obálka pro český překlad Ztraceného symbolu

obálka knihy Ztracený symbol
Na oficiálních FaceBookových stránkách Nakladatelství Argo probíhalo hlasování o nejlepší návrh obálky pro novou knihu Dana Browna Ztracený symbol.
A toto je vítězná obálka... Autorkou je Alena Tejnická.

Zuzana Micková, Argo, 04.12.2009

Kam dál za Ztraceným symbolem

Na stránkách věnovaných nové knize Ztracený symbolTheLostSymbol.com – si můžete přečíst první kapitolu knihy a poslechnout první kapitolu audioknihy. Najdete tu také čtenářského průvodce po Washingtonu D.C. v brownovském ladění „Po stopách Ztraceného symbolu“. Nebo si budete moci ověřit vlastní znalosti symbolů ve hře „The Symbol Quest“.

A prostřednictvím Apple iPhone se můžete na četbu Ztraceného symbolu připravit ještě jinak – získejte na svůj iPhone nebo iPod zdarma hru Lost Symbol Trainer, s níž můžete trénovat váš důvtip po vzoru Roberta Langdona.

Při příležitosti vydání nového románu získaly novou podobu také oficiální stránky oficiální stránky Dana Browna a čerstvé aktuality kolem tohoto autora můžete sledovat také na jeho FaceBook nebo Twitter profilu.

Zuzana Micková, Argo, 26.10.2009

Rozhovor s Danem Brownem na NBC

Americká stanice NBC odvysílala hned po vydání Ztraceného symbolu rozhovor Matta Lauera s Danem Brownem, který můžete celý zhlédnout zde.

Zuzana Micková, Argo, 17.10.2009

Ztraceného symbolu bylo už týden po vydání prodáno přes 2 miliony

Nový román Dana Browna se v knihkupectvích objevil 15. září. Už pouhý jeden týden po vydání ohlásilo nakladatelství Doubleday, že jej bylo v USA, Británii a Kanadě prodáno celkem přes 2 miliony (v tištěné podobě, jako audioknihy a jako e-knihy dohromady).

Ztracený symbol je již třetí román Dana Browna, jehož hrdinou je symbolog Robert Langdon. První kniha s tímto hrdinou – román DaVinciho kód – je s více než 81 miliony prodaných kopií podle amerických médií nejprodávanější knihou světa.

Po úspěchu DaVinciho kódu a románu Andělé a démoni (Angels & Demons), které už mají dokonce filmovou podobu s nepřekonatelným Tomem Hanksem, se na další román kultovního autora netrpělivě čekalo více než šest let. A již předem bylo jasné, že i Ztracený symbol se stane minimálně bestsellerem roku.

Zuzana Micková, Argo, 01.10.2009
< 5 6 7 >

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu