na úvodní stranu přeskočit menu

Aktuality

Ztraceného symbolu bylo už týden po vydání prodáno přes 2 miliony

Nový román Dana Browna se v knihkupectvích objevil 15. září. Už pouhý jeden týden po vydání ohlásilo nakladatelství Doubleday, že jej bylo v USA, Británii a Kanadě prodáno celkem přes 2 miliony (v tištěné podobě, jako audioknihy a jako e-knihy dohromady).

Ztracený symbol je již třetí román Dana Browna, jehož hrdinou je symbolog Robert Langdon. První kniha s tímto hrdinou – román DaVinciho kód – je s více než 81 miliony prodaných kopií podle amerických médií nejprodávanější knihou světa.

Po úspěchu DaVinciho kódu a románu Andělé a démoni (Angels & Demons), které už mají dokonce filmovou podobu s nepřekonatelným Tomem Hanksem, se na další román kultovního autora netrpělivě čekalo více než šest let. A již předem bylo jasné, že i Ztracený symbol se stane minimálně bestsellerem roku.

Zuzana Micková, Argo, 01.10.2009

Ztracený symbol - vydání českého překladu

Brown, Dan - Ztracený symbolČeský překlad dlouho očekávané knihy Dana Browna Ztracený symbol vyjde 10. února 2010.

Marcela Turečková, Argo, 03.09.2009

Odpočítávací hodiny a hry

Na stránkách TheLostSymbol.com jsou od června aktivní hodiny odpočítávající termín vydání románu Ztracený symbol. Najdete zde také odkazy na denně aktivované stránky Twitter a Facebook profil Dana Browna, kde se aktuality každý týden zaměřují na jedno z témat, která vám budou přibližovat svět Dana Browna ("Tajné společnosti", "Šifry a symboly", atd.)

Také oficiální stránky Dana Browna získaly nový vzhled a najdete na nich mnoho nových informací.

Prostřednictvím Apple iPhone se můžete už nyní připravit na četbu Ztraceného symbolu - získejte na svůj iPhone nebo iPod zdarma hru Lost Symbol Trainer, s níž můžete trénovat váš důvtip po vzoru Roberta Langdona, hrdiny knih DaVinciho kód, Andělé a démoni a Ztracený symbol.

Na stránkách TheLostSymbol.com a DanBrown.com si můžete zahrát také Hru symbolů (The Symbol Game). Po jejím úspěšném vyřešení získáte přístup k prvním řádkům nového románu.

Zuzana Micková, Argo, 26.08.2009

Ztracený symbol - originální obálka

Dne 7. července 2009 zveřejnilo nakladatelství Doubleday obálku netrpělivě očekávaného nového románu Dana Browna ZTRACENÝ SYMBOL.

Najdete ji zde.

O své názory a nápady se můžete podělit na Facebook profilu Dana Browna.

Zuzana Micková, Argo, 13.07.2009

Nové vydání knihy Digitální pevnost

Brown, Dan - Digitální pevnostJiž 30. června 2009 vyjde nově Digitální pevnost. Knihu přeložil Pavel Kaas a její cena bude 298 Kč.

Ve chvíli, kdy se dosud neomylný dešifrovací počítač v NSA (Úřad pro národní bezpečnost) setká se záhadným kódem, který nedokáže rozluštit, úřad povolá k řešení svoji nejlepší dešifrantku Susan Fletcherovou, půvabnou a inteligentní matematičku. To, co Fletcherová zjistí, vyvolá šok ve všech sférách moci. NSA se náhle stává rukojmím a není držena v šachu děly či bombami, nýbrž nevídaně složitým kódem natolik , který by v případě, že by se dostal do oběhu, ochromil veškerou zpravodajskou činnost USA. Fletcherová se postupně zaplétá do stále houstnoucí spleti tajemství a lží, ale přesto se snaží bojovat za záchranu instituce, v jejíž smysl pořád věří. Zrazována ze všech stran zjišťuje, že nakonec nebude bojovat jen za svoji vlast, ale také o svůj holý život a nakonec i o život muže, kterého v hloubi duše miluje.

Marcela Turečková, Argo, 16.06.2009
< 6 7 8 >

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu