na úvodní stranu přeskočit menu

Aktuality

Oficiální tisková zpráva: Nová kniha Dana Browna

Nový román Dana Browna, autora Da Vinciho kódu, bude publikován letos v září.
/Transworld, VB/


ZTRACENÝ SYMBOL DANA BROWNA VYDÁ RANDOM HOUSE V ZÁŘÍ 2009


První anglické vydání nového románu autora knih Da Vinciho kód (v češtině vydáno také pod názvem Šifra mistra Leonarda – pozn. red.) a Andělé a démoni vyjde v celkovém nákladu 6,5 milionu, což je největší náklad prvního vydání knihy v historii nakladatelské skupiny Random House.

Londýn, VB, 20. dubna 2009 – Nový román Dana Browna, dychtivě očekávanou knihu, která naváže na celosvětový fenomén Da Vinciho kód s 81 miliony vydanými výtisky a v Británii vůbec nejprodávanější paperbackový titul v historii, vydá britská společnost Transworld Publishers, součást skupiny Random House, 15. září 2009.

Ve svém anglickém vydání vyjde Ztracený symbol v celkovém nákladu 6,5 milionu výtisků a na scénu znovu přivede Brownovu nezapomenutelnou postavu, Roberta Langdona.

Oficiální prohlášení dnes učinili Sonny Mehta, předseda správní rady a šéfredaktor americké nakladatelské divize Knopf Doubleday, a Gail Rebucková, výkonná ředitelka britské společnosti Random House.

„Dnešek je pro čtenáře a knihkupce ohromným dnem,“ řekl Mehta. „Ztracený symbol je brilantní a podmanivý thriller. Podivuhodný vypravěčský talent Dana Browna, prodchnutý historií, šiframi a intrikami, je v této nové knize všudypřítomný. Je to jeden z nejočekávanějších titulů poslední doby a tohle čekání rozhodně stálo za to.“
Rebucková prohlásila: „Vydávání celého díla Dana Browna v Británii je skutečným privilegiem. Čiré adrenalinové napětí při čtení jeho knih, kombinované s fascinujícími vhledy do toho, co možná leží pod povrchem našich životů a naší historie, jej činí v panteonu současných autorů zcela jedinečným. Vznik tohoto ohromujícího nového románu je nakladatelskou událostí, která nemá srovnání. Pro nás, stejně jako pro celosvětovou komunitu knihkupců, to není ničím méně než tou nejvýjimečnější nakladatelskou příležitostí.“

Brownův dlouholetý americký redaktor Jason Kaufman, viceprezident a zodpovědný redaktor nakladatelské značky Doubleday společnosti Random House, řekl: „V románu Dana Browna není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Příběh této knihy se odehrává během 12 hodin a už od první stránky se čtenářů, provázejících Roberta Langdoma mistrně vykresleným a nečekaným novým prostředím, zmocní objevitelské vzrušení. Ztracený symbol je plný překvapení.“

„Tento román pro mě byl zvláštní a okouzlující cestou,“ řekl Brown. „Vměstnat pětiletý výzkum do dvanáctihodinového časového rámce příběhu bylo osvěžující výzvou. Život Roberta Langdoma se očividně odvíjí mnohem rychleji než ten můj.“

Britské paperbackové vydání Da Vinciho kódu (vydané v březnu 2004) vydrželo v Top 10 seznamu nejprodávanějších knih listu Sunday Times déle než dva roky (120 týdnů), z toho 68 týdnů pobylo na prvním místě a v Británii je mezi romány vůbec nejprodávanějším paperbackovým vydáním všech dob. Kniha je přeložena do 51 jazyků.

Film Šifra mistra Leonarda v režii Rona Howarda s Tomem Hanksem v hlavní roli, vpuštěný do kin v květnu 2006 společností Columbia Pictures, byl v době své premiéry největším kasovním trhákem. Pokladny vydaly lístky v hodnotě celkem 758 milionů dolarů. Stejný tým tvůrců uvede 15. května 2009 do kin také film Andělé a démoni. Soubězně s filmovou premiérou vydá společnost Transworld také titul Andělé a démoni – ilustrovaná filmová kniha a nové paperbackové vydání románu s Tomem Hanksem na obálce knihy.

Po vydání Da Vinciho kódu se i z ranějších Brownových románů – Andělé a démoni, Anatomie lži a Digitální pevnost – staly mezinárodní bestsellery s mnohamilionovými náklady, které se v Británii umístily na druhém, třetím a čtvrtém místě nejprodávanějších paperbackových románů pro dospělé v historii. Skupina Random House vydala v Británii všechny Brownovy tituly, pro nakladatelskou společnost Transworld je získal a vydal Bill Scott-Kerr.

Zuzana Micková, Argo, 26.04.2009

Nakladatelství Random House konečně ohlásilo nový román Dana Browna

Dan BrownJiž od roku 2006 očekávaný nový román bestselleristy Dana Browna má konečně potvrzeno datum vydání. Random House vydá 15.9.2009 titul The Lost Symbol (Ztracený symbol) v zatím nejvyšším nákladu ve své vlastní historii - 6,5 milionu kopií knihy v anglickém jazyce.
Třetí kniha spojená postavou Roberta Langdona (předcházeli jí Andělé a démoni a Šifra Mistra Leonarda - ta má na svém kontě již 81 milionů vydaných kopií) se prý odvíjí ve zběsilém tempu. Templářský příběh se odehraje v rozmezí pouhých 12 hodin.
Ihned po anglofonní premiéře knihy se začne pracovat na překladu a nakladatelství Argo hodlá knihu vydat v češtině nejpozději do veletrhu Svět knihy 2010.

Marcela Turečková, Argo, 21.04.2009

Vyhrajte zajímavé ceny

Pozor! Pro naše návštěvníky jsme připravili velkou soutěžní hru o zajímavé ceny. Zkuste štěstí i vy – klikněte a hrajte.
Hra končí 30. dubna 2009.
Sponzory jsou nakladatelství Argo a distribuční společnost Falcon.

racer, 01.04.2009

Andělé a démoni - filmová událost

Dnes pro Vás máme oficiální text k filmu od společnosti Falcon:

Tým, který stojí za světovým fenoménem „Šifra mistra Leonarda“ se vrací, aby uvedl netrpělivě očekávaný film Andělé & démoni založený na románovém bestselleru od Dana Browna. Tom Hanks opět ztvárňuje roli harvardského odborníka na religionistiku Roberta Langdona, který znovu zjišťuje, že síly se starobylými kořeny se nezastaví před ničím, dokonce ani před vraždou, aby dosáhly svých cílů. Režisérem filmu, který produkovali Brian Grazer, Ron Howard a John Calley, je opět Ron Howard. Scénář napsali David Koepp a Akiva Goldsman.

Když Langdon objeví důkazy o znovuobnovení starověkého tajného bratrstva známého jako Ilumináti – nejmocnější tajné organizace v historii – také čelí smrtelnému nebezpečí, které ohrožuje nejnenáviděnějšího nepřítele této tajné organizace: katolickou církev. Když se Langdon dozví, že hodiny na nezastavitelné časované bombě, kterou představují Ilumináti, pořád tikají, odlétá do Říma, kde spojí své síly s Vittorií Vetra, krásnou a záhadnou italskou vědkyní. Langdon a Vetra se vydávají na nepřetržitou cestu a dobrodružstvím nabitou honičku odehrávající se mezi zapečetěnými kryptami, nebezpečnými katakombami, opuštěnými katedrálami a dokonce do srdce nejuzavřenějšího trezoru na světě. Na své cestě sledují 400 let staré starobylé symboly, které znamenají jedinou naději pro přežití Vatikánu.


Redakce přikládá ještě odkaz na článek k očekávanému filmu Andělé a démoni, který vydal server iDnes.

Stránku věnovanou filmu a knižní předloze najdete na adrese www.andeleademoni.cz.

racer, 26.03.2009

Dan Brown vstoupil na český Internet

Dnes, 14. března 2009, byly spuštěny tyto stránky DanBrown.cz. V souvislosti s americkým autorem Danem Brownem nás čeká v blízké době několik zajímavých událostí - např. již v květnu tohoto roku přijde do českých kin film podle bestselleru Andělé a démoni. Dlouho očekávaná je také kniha Šalamounův klíč, na které Dan Brown pracuje, a v níž bychom se opět měli setkat s postavou profesora Roberta Langdona.
Již nyní pro Vás připravujeme spoustu zajímavého, takže sledujte naše stránky a dozvíte se víc...

racer, 14.03.2009
< 6 7 8

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu