na úvodní stranu přeskočit menu

Inferno v angličtině

Brown, Dan - InfernoV předvečer dlouho očekávaného vydání novinky Dana Browna Inferno v angličtině a dalších sedmi jazycích, představuje nakladatelství Argo obálku českého vydání, které vyjde v češtině 18.9.2013. Na scénu se vrací symbolista Robert Langdon, hlavní postava románu Šifra mistra Leonarda.
Proč si vybral Dan Brown k vydání knihy právě datum 14.5.2013?
Protože Danteho Peklo, kterým je kniha inspirována, je rozděleno do kruhů a právě datum 14.5.13 je anagramem čísla pí, tedy 3,1415… Jak je vidět o záhady nebude v nové knize nouze.
A na co dalšího se mohou čtenáři těšit? Na Archimédovu spirálu, zapojení moderní medicíny do příběhu, tajné chodby, dívku s dračím tetováním na zádech, ale hlavně množství dějových zvratů, pro které čtenáři Dana Browna milují.
Podle recenze otištěné v New York Times je Brown také daleko vážnější než kdy dříve. Tento postoj uvozuje Danteho citát z Božské komedie: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena pro ty, kteří trvají na neutralitě v době morální krize.“
Na druhou stranu Brown ale nezapomíná ani na sebeironii. V prvních kapitolách se podle recenze dokonce může zdát, že jde o parodii na předchozí Mistrova díla. Všechny fanoušky pak určitě potěší moment, když Langdon žádá svého nakladatele o soukromé letadlo. Dostane se mu okamžitého NE. Nakladatel se ale zamyslí a opraví se: „Rád bych to upřesnil. Nemáme soukromá letadla pro autory tlustospisů o historii náboženství. Ale pokud byste napsal „Padesát odstínů ikonografie", můžeme si promluvit." Recenzentka dodává, že právě takovou knihu Dan Brown napsal.
V následujícím linku naleznete reklamní spot pro americký trh:
https://www.facebook.com/photo.php?v=657036877646322&Ref=Email_KDD_InfernoTrailer5/12/2013
Recenze:
http://www.nytimes.com/2013/05/13/books/inferno-by-dan-brown.html?emc=eta1&_r=0

Ukázku z českého vydání naleznete zde.

Zdena Křikavová, Argo, 13.05.2013

Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu