na úvodní stranu přeskočit menu

Anatomie lži

obálka knihy Anatomie lži

Poznámka: Kniha vyšla (v jiném překladu) také pod názvem "Pavučina lží".

Anotace: Nové vydání bestselleru Dana Browna.
Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Antarktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru.
V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?


O knize

název: Anatomie lži
orig. název: Deception Point
přeložil: Jitka Fialová
grafická úprava: Libor Batrla
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2008 (2. vydání)
ISBN: 978-80-257-0029-7
počet stran: 437
rozměry: 15×21,5cm
vazba: vázaná

Recenze

Brown, Dan - Pavučina lží

autor BoboKing, Knihovnice.cz, hodnocení: 100%

Vykládat dneska čtenářům, kdo je to Dan Brown, je jako nosit dříví do lesa. Jeho "Šifra mistra Leonarda" se drží v Top 10 světové hitparády ne týdny, ne měsíce, ale už roky. Po jeho dvou knihách v češtině - "Šifra mistra Leonarda" a "Andělé a démoni" - se začali ozývat čtenáři, kteří volali po překladech dalších jeho knih, které Brown napsal ještě před slavnými příběhy profesora Roberta Langdona. Nakladatelství Metafora naštěstí reagovalo rychle a od dubna se můžeme začíst do jeho románu "Pavučina lží" (orig. Deception Point), což je druhá kniha z jeho bibliografie.

pokračování recenze

Zajímavé odkazy


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Anatomie lži můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu