na úvodní stranu přeskočit menu

Andělé a démoni - obrazové vydání

obálka knihy Andělé a démoni - obrazové vydání

Anotace: Kniha líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód. Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.
Exkluzivní provedení s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů i pamětihodností zmiňovaných v textu.


O knize

název: Andělé a démoni - obrazové vydání
orig. název: Angels & Demons
přeložil: Michala Marková
grafická úprava: Libor Batrla
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2006 (1. vydání)
ISBN: 80-7203-770-6
počet stran: 566
rozměry: 17×23,5cm
vazba: vázaná

Recenze

Brown, Dan - Andělé a démoni

autor BoboKing, Knihovnice.cz, hodnocení: 90%

Spolu s celosvětovým úspěchem knihy "Šifra mistra Leonarda" (Da Vince Code) se na výsluní popularity dostala i o trochu starší kniha téhož autora "Andělé a démoni" (Angels & Demons). Kniha vyšla v roce 2000, a jedná se vlastně o první knihu příběhů profesora umění Roberta Langdona z Harvardu. Zatímco "Da Vince Code" je faktografický thriller o tajemství řádu Templářů a života Ježíše Krista a jeho učedníků, v "Démonech" nás autor provádí světem Vatikánu a Říma s jejich uměleckými skvosty a záhadami opředeným spolkem iluminátů.

pokračování recenze

Zajímavé odkazy


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Andělé a démoni - obrazové vydání můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu