na úvodní stranu přeskočit menu

Da Vinciho kód - obrazové vydání

obálka knihy Da Vinciho kód - obrazové vydání

Poznámka: Kniha také vyšla v nakladatelství Argo (v jiném překladu) pod názvem "Šifra mistra Leonarda".

Anotace: Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.


O knize

název: Da Vinciho kód - obrazové vydání
podtitul:
orig. název: The Da Vinci Code
přeložil: Barbora Michálková
grafická úprava: Libor Batrla
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2005 (1. vydání)
ISBN: 80-7203-729-3
počet stran: 509
rozměry: 17×23,5cm
vazba: vázaná

Recenze

Brown, Dan - Šifra mistra Leonarda

autor BoboKing, Knihovnice.cz, hodnocení: 100%

Jestliže se ohlédneme za rokem 2003 na anglo-amerických knižních trzích, zjistíme, že absolutní jedničkou v prodejnosti a popularitě je román amerického autora Dana Browna Šifra mistra Leonarda (orig. The Da Vinci Code). Vyšla někdy v březnu 2003 a hned první týden obsadila No.1 v renomované knižní hitparádě New York Times. A po téměř jednom roce je na tomto místě stále. Dokonce i dlouho očekávaný pátý díl z cyklu Harry Potter na tento román nestačil. Stejná situace je i na anglickém trhu, nebo v největším knihkupectví na internetu AMAZON.com , kde je kniha vždy někde mezi 1. až 5. místem.

pokračování recenze

Zajímavé odkazy


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Da Vinciho kód - obrazové vydání můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu