na úvodní stranu přeskočit menu

Digitální pevnost

obálka knihy Digitální pevnost

Anotace: "Digitální" thriller od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Jeho děj se točí kolem složitého počítačového kódu.
Ve chvíli, kdy se dosud neomylný dešifrovací počítač v NSA (Úřad pro národní bezpečnost) setká se záhadným kódem, který nedokáže rozluštit, úřad povolá k řešení svoji nejlepší dešifrantku Susan Fletcherovou, půvabnou a inteligentní matematičku. To, co Fletcherová zjistí, vyvolá šok ve všech sférách moci. NSA se náhle stává rukojmím a není držena v šachu děly či bombami, nýbrž nevídaně složitým kódem. Ten, kdyby se dostal do oběhu, dokázal by ochromit veškerou zpravodajskou činnost USA. Fletcherová se postupně zaplétá do stále houstnoucí spleti tajemství a lží, ale přesto se snaží bojovat za záchranu instituce, v jejíž smysl pořád věří. Zrazována ze všech stran zjišťuje, že nakonec nebude bojovat jen za svou vlast, ale také o svůj holý život a nakonec i o život muže, kterého v hloubi duše miluje.


O knize

název: Digitální pevnost
orig. název: Digital Fortress
přeložil: Pavel Kaas
grafická úprava: Libor Batrla
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2009 (2. vydání)
ISBN: 978-80-257-0152-2
počet stran: 356
rozměry: 15×21,5cm
vazba: vázaná

Recenze

Brown, Dan - Digitální pevnost

autor BoboKing, Knihovnice.cz, hodnocení: 90%

Tak jsme se my fanoušci autora "Šifry mistra Leonarda" konečně dočkali i posledního česky nevydaného díla Dana Browna, i když paradoxně se jedná o jeho prvotinu. Kniha "Digital Fortress" (čes. Digitální pevnost) vyšla v roce 1998. Stejně jako "Pavučina lží" se jedná o špionážní román. Tentokrát nejde o žádnou dezinformační kampaň NASA, ale děj nás zavede do světa tajných kódů a šifer, do světa kryptografie.

pokračování recenze

Zajímavé odkazy


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Digitální pevnost můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu