na úvodní stranu přeskočit menu

Ztracený symbol

obálka knihy Ztracený symbol

Anotace: Po Andělech a démonech a Šifře mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, a to přímo v jeho hlavním městě Washingtonu D.C.
K řešení záhady je vyzván hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na nástropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako pohanský bůh. A není samozřejmě náhodou, že bývalý americký prezident George Washington se zednářským kladívkem a zednářskou lžící položil roku 1793 základní kámen Kapitolu. Ve Washingtonu se odehrává honba za legendárním zednářským pokladem.


O knize

název: Ztracený symbol
orig. název: The Lost Symbol
přeložil: Michala Marková, David Petrů
grafická úprava: Libor Batrla, Alena Tejnická
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2010 (1. vydání)
ISBN: 978-80-257-0240-6
počet stran: 462
rozměry: 15×21,5cm
vazba: vázaná

Recenze

Brown, Dan - Ztracený symbol

autor BoboKing, Knihovnice.cz, hodnocení: 90%

Dan Brown v tomto románu ničím své čtenáře nepřekvapil, a to myslím v dobrém. Čtenář dostal přesně to, co pod dílem podepsaným jeho rukou očekával - svižný a napínavý děj, založený na nejednoznačném výkladu symbolů, termínů a hesel především z oblasti historie a výkladu víry. To vše opět napsané v moderním mluveném jazyku, bez zbytečně komplikovaných charakterů a s překvapením v každé kapitole. Možná bychom mohli říci, že je to snad příběh napsaný na podporu svobodného zednářství. V předešlých dílech se do objektu svého zájmu dosti navážel, a sklízel ze strany Vatikánu "zasloužené" plody opovržení. Zde tomu tak není, a ve skrytu duše jsem si až říkal, jestli sám autor není Zednář, a knihu nenapsal jako jistou společenskou obhajobu tohoto bratrstva. A je opět na vlastním úsudku každého čtenáře, jestli za tímto příběhem bude hledat pouze kvalitní oddechové čtivo, či snad přistoupí na hru pana Browna vážněji a důvěřivěji.

pokračování recenze

Zajímavé odkazy


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Ztracený symbol můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Sponzoři a partneři webu

logo nakladatelství Argo
logo filmové distribuční společnosti Falcon a.s. logo literárního serveru Knihovnice.cz logo občanského sdružení Dobrá knížka
přejít na začátek článku
přejít na menu